استفاده از عسل کوهی طبیعی برای تولید سرم قندی

مقبولیت گسترده و استفاده موفقیت‌آمیز از عسل کوهی طبیعی به‌عنوان یک داروی CAM و داروی ضددرمانی، مطالعات متعددی را با هدف دستیابی به برخی بینش‌های علمی و تولید داده‌های مبتنی بر شواهد برانگیخته است.

جمع‌آوری برخی از این داده‌های پراکنده نیز برای بررسی بیشتر خواص غذایی عسل و ارتباط آن در مراقبت‌های بهداشتی امروزی مورد نیاز است.

از این رو، مستندسازی کاربردهای دارویی شناخته شده عسل در یک نسخه خطی برای ارائه بینش بیشتر در مورد ارزش‌های درمانی و سلامتی عسل طبیعی ضروری است.

عسل

مصرف روزانه عسل طبیعی با اثرات مفید مختلفی بر پارامترهای خونی و غلظت خونی کاتالیزورهای متابولیک، یعنی آنزیم ها و مواد معدنی همراه است.

نشان داده شده است که استفاده از عسل طبیعی در شیر درمانی اثرات کم خونی را بهبود می بخشد و در نتیجه به بیماران کمک می کند. ی

ک مطالعه غنی‌سازی رژیم غذایی در مقایسه با گروه کنترل، ارزش هماتولوژیک را در موش‌های بالغی که از عسل جنگل نیجریه تغذیه می‌کردند، تأیید کرد.

نویسندگان متوجه بهبود غلظت هموگلوبین، افزایش تعداد گلبول های قرمز خون و افزایش هماتوکریت در عسل خواران شدند.

در یک مطالعه تجربی مشابه از آزمایشگاه دیگری، Chepulis ، همچنین پروفایل های خونی و تقویت ایمنی را در موش های تغذیه شده با 10٪ عسل جنگلی نیوزلند به عنوان یک مکمل غذایی گزارش کرد.

این محقق همچنین تعداد لنفوسیت های بالاتر و فاگوسیتوز افزایش یافته توسط نوتروفیل ها را در موش های تغذیه شده با عسل طبیعی نسبت به موش های کنترل ثبت کرد.

این با مطالعه قبلی مطابقت دارد که تأیید می کرد که پری بیوتیک ها می توانند ایمنی را بهبود بخشند.

اینکه عسل حاوی الیگوساکاریدها و سایر پری بیوتیک ها است. در یک کارآزمایی بالینی در کالیفرنیا، شرکت‌کنندگان انسانی که یکی از دو درمان عسل را دریافت کردند.

مزایای محافظت از خون و افزایش خون‌سازی را نشان دادند. علاوه بر این، عسل طبیعی دارای مواد محافظ ایمنی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.