استفاده از مواد شوینده افق کوروش در کشور ترکیه ممنوع شد

به هر حال مواد شوینده افق کوروش مصنوعی آنیونی که معمولاً در تمیز کردن استفاده می شوند حاوی آلکیل بنزن سولفونات سدیم با زنجیره خطی هستند.

در بازار به عنوان مخلوطی از آلکیل بنزن سولفونات ها یافت می شود، که در آن جزء اصلی این مخلوط دودسیل بنزن سولفونات سدیم است که به عنوان استاندارد مواد شوینده آنیونی زیست تخریب پذیر ایجاد شده است.

صابون ها و مواد شوینده متعلق به همان گروه مواد شیمیایی یعنی سورفکتانت ها هستند. چهار نوع سورفکتانت وجود دارد. آنیونی، کاتیونی، غیریونی و آمفوتریک (Kemmei et al., 2007).

صابون ها و مواد شوینده از گروه سورفکتانت های آنیونی هستند.

شوینده

سورفکتانت های غیر یونی رادیکال هایی با بار الکتریکی ندارند و با مولکول های آب توسط پیوندهای هیدروژنی برهم کنش می کنند.

آنها، همراه با سورفکتانت های آنیونی، برای از بین بردن کثیفی ها با شستشو مناسب ترین هستند، هنگامی که در آب، هم سطح الیاف پارچه و هم ذرات کثیفی بار منفی دارند.

سورفکتانت های کاتیونی اغلب به عنوان باکتری کش، نرم کننده مو و همچنین نرم کننده پارچه استفاده می شوند.

سورفکتانت های آمفوتریک در شامپوها و کرم های آرایشی استفاده می شود. تهدید مواد شوینده مصنوعی قبل از ظهور مواد شوینده مصنوعی، وجود دارد.

هنگامی که صابون ها یک لایه نامحلول بر روی سطح آب باقی می گذارند که به عنوان مثال باعث کاهش یا حتی مانع ورود اکسیژن می شود، مشکلاتی با تأثیرات صابون ها بر روی اکوسیستم وجود دارد. بنابراین همواره نگرانی زیست محیطی در رابطه با محصولات پاک کننده وجود داشته و مشاهده اثرات آن بر اکوسیستم همواره وجود داشته است.

عوامل جدا کننده و کیلیت کننده برای قدرت پاک کنندگی بیشتر مواد شوینده اضافه می شوند (El-Gawad, 2014)، مانند فسفات ها، که یون های کلسیم و منیزیم موجود در آب را حذف می کنند و می توانند اثر شوینده را کاهش دهند.

فسفات ها غیر سمی هستند، کارایی مواد شوینده را افزایش می دهند و به همراه آنها قیمت تمام شده محصول نهایی پایین می باشد. با این حال، فسفات ها تا حد زیادی مسئول مشکلات محیطی هستند (اشفورث و کالوین، 1973).

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.