با استفاده از غنچه گل محمدی در کشور هند جواهرات گرانبهایی می سازند

بیشترین اثرات درمانی غنچه گل محمدی در طب قدیم شامل درمان درد شکم و سینه، تقویت قلب، درمان خونریزی قاعدگی و مشکلات گوارشی و کاهش التهاب به ویژه گردن می باشد.

قبایل سرخپوست آمریکای شمالی از جوشانده ریشه گیاه گل محمدی به عنوان داروی سرفه برای کاهش سرفه کودکان استفاده می کردند.

از این گیاه به عنوان مسهل ملایم نیز استفاده می شود. روغن گل رز افسردگی، اندوه، استرس عصبی و تنش را درمان می کند. به کاهش تشنگی، بهبود سرفه های کهنه، شکایات خاص زنان، بهبود زخم و سلامت پوست کمک می کند. بخار درمانی روغن گل رز می باشد.

برای برخی از آلرژی ها، سردردها و میگرن مفید است.

این محصول فراوان از گل محمدی است که حاوی 10-50 درصد روغن گل رز است. بیشترین استفاده از گلاب در مراسم مذهبی است. در مساجد به ویژه در مراسم عزاداری برای آرامش و آرامش مردم استفاده می شود.

با کیفیت ترین گلاب در کاشان تولید می شود. کعبه (خانه خدا) در شهر کاشان، سالانه توسط گلاب بی نظیر و خاص کاشان شسته می شود. گلاب در صنایع غذایی نیز از ارزش بالایی برخوردار است و با استفاده از این محصول غذاهای خاصی تهیه می شود (8).

این روغن فراری است که از تقطیر تازه گل محمدی به دست می آید. کشورهای تولید کننده اصلی , و , و , اما نه یک محصول عمده در این روغن توسط دهقانان و یا در کارخانه های بزرگ و تحت کنترل دقیق علمی در پاتوق های مسی آلمبیک تهیه می شود.

حدود 3000 قسمت گل فقط یک قسمت روغن تولید می کند. روغن بسیار گران است و بسیار در معرض تقلب است. روغن، رنگ پریده، زرد و نیمه جامد است.

بخشی که در دماهای معمولی جامد است حدود 15-20٪ تشکیل می شود و از استئاروپتن بی بو حاوی هیدروکربن های آلیفاتیک اصلی اشباع شده (پارافین های معمولی C14-C23) تشکیل شده است.

اسانس گل رز به دلیل مقدار کم روغن در گل محمدی و کمبود جایگزین های طبیعی و مصنوعی، یکی از گران ترین روغن های موجود در بازارهای جهانی است .

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.