دیده شدن قوطی فلزی دست دوم در کهکشان راه شیری

قوطی فلزی دست دوم چگونه ساخته می شوند؟
آخرین فرآیند از چهار فرآیند شکل‌دهی مکانیکی، کشیدن، یکی از فرآیندهایی است که درباره قوطی‌های آلومینیومی چگونه ساخته می‌شوند، بحث شده است؟

به یاد داشته باشید که به دنبال عملیات ترسیم باشید (اشاره: این عملیات است که به قوطی ارتفاع می دهد).دفعه بعد که یک قوطی نوشابه می‌خرید این را در نظر بگیرید.

قوطی فلزی دست دوم  همیشه قابل بازیافت خواهد بود. برخلاف پلاستیک، آلومینیوم هر چند وقت یکبار ذوب شده و دوباره استفاده می شود، هرگز خراب نمی شود.

قوطی های فلزی آنقدر سبک هستند که به سختی می توان باور کرد که از رول بزرگی از ورقه مینیان ما ساخته شده اند که وزن آن نه تن است.

عرض ورق تقریباً یک و نیم متر است و یک رول مانند این به اندازه ای است که می تواند سه چهارم میلیون نوشیدنی را محاسبه کند. ورق به پرس وارد می شود که قطعات گردی را که به صورت شمارش در می آیند بیرون می کشد.

پرس پانچ در واقع دو عمل انجام می دهد و یک دیسک به قطر 14 سانتی متر را سوراخ می کند و سپس آن را به یک فنجان خم می کند. آنچه از ورق باقی می ماند فشرده می شود و به کارخانه آلومینیوم بازگردانده می شود و در آنجا به رول های جدید بازیافت می شود.

جام به دستگاه قرعه کشی و بدنه آهنی می رود. یک ابزار آلومینیومی را که بدنه کمپ را تشکیل می دهد بیرون می کشد. این ابزار روغن کاری شده است.

بنابراین در حین کشش، آلومینیوم را پاره نمی کند. روان کننده همچنین به عنوان خنک کننده عمل می کند زیرا آلومینیوم در حین کار گرم می شود.

پس از تشکیل بدن یک دستگاه صاف کننده لبه ها را تمیز و صاف می کند. اکنون قوطی ها بر روی تسمه نقاله وارونه به سمت واشر حرکت می کنند.

واشر یک تمیز کردن شش مرحله ای را انجام می دهد. دو شستشو اول در اسید هیدروفلوئوریک با دمای 60 درجه سانتیگراد است. چهار شستشو آخر در آب خنثی آب دیونیزه بدون PH نیز در 60 درجه انجام می شود.

قوطی ها از ماشین لباسشویی بیرون می آیند و زیر خشک کن هوای گرم می روند. آنها اکنون براق هستند زیرا شستشو با اسید هیدروفلوئوریک یک لایه سطحی نازک از آلومینیوم را حذف کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.