سازگار با اقلیم برای استقرار بهتر، استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های نرم‌افزار

برای اندازه گیری میزان و نوع پنجره چوبی پس انداز و دستیابی به ارقام پس انداز، ریاضیات مختلفی انتخاب و مقایسه شده است که از بین آنها نرم افزار Design Builder به عنوان مناسب ترین نرم افزار انتخاب شد.
برای محاسبه و شبیه سازی پنجره upvc کشویی ها از Design Builder استفاده شد.
نتایج به صورت نمودار ارائه شد و تأثیر اقلیم بر معماری: برای راه‌اندازی یک پروژه سازگار با اقلیم، توجه به اقلیم منطقه و مصالح سازگار با اقلیم برای استقرار بهتر، استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های نرم‌افزار اهمیت زیادی دارد.
برای این منظور دو ساختمان مسکونی معمولی مورد بررسی قرار گرفت و نتایج به صورت گرافیکی نمایش داده شد.
همچنین به نیاز به ارائه راهی برای برآورد صرفه جویی در انرژی پرداخته است.
پنجره
او همچنین چهار هندسه ساختمان ها را با پوشش های مختلف تجزیه و تحلیل کرد و ارتباط نزدیک بین پنجره های دوجداره آلومینیومی و قاب آنها را در صرفه جویی در انرژی بیان کرد.
علاوه بر این روش‌های ارائه شده، بسته‌های نرم‌افزاری وجود دارد که ما را قادر می‌سازد تا بهینه‌سازی انرژی و کارایی پنجره‌ها و سایبان‌ها را از نظر نوع، جنس، تعداد محفظه، جهت و … بررسی کنیم که در این میان Design Builder کامل‌ترین است.
نرم افزار و مطالعات متعددی در این زمینه برای اندازه‌گیری چگونگی کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌ها انجام شده است، مانند کنترل تهویه مطبوع، نور خورشید، پوشش شیشه، جهت‌گیری و غیره.
جهت گیری نقش عمده ای در صرفه جویی در مصرف انرژی دارد و در پژوهشی شش شهر از شش اقلیم مختلف ایران (گرم، مرطوب، سرد، کوهستانی، گرم و خشک) انتخاب و جهت گیری بهینه برای هر شهر مورد بررسی قرار گرفت.
نتایج نشان داد که جهت جنوبی برای سرد، سرد و کوهستانی، گرم و مرطوب و معتدل و مرطوب مناسب است.
882 اقلیم، و جهت شمالی برای اقلیم گرم و خشک و کوهستانی مناسب تر بود.
تعدادی بررسی دقیق در مورد پنجره دوجداره ریلی ها و رفتار کلی آنها (در صورت باز یا بسته) انجام شده است، مانند تأثیر آنها بر آسایش حرارتی ساکنان، مصرف انرژی با ورود نور روز به محل زندگی یا کار.
که به کاهش درصدی مصرف انرژی کمک می کند و در نهایت تأثیر عدد محفظه بر کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها. در یک مطالعه، انواع شیشه ها و دیواره های آنها و همچنین تفاوت نوع هوای استفاده شده بین دیوارها مورد بررسی قرار گرفت.
 • منابع:
  1. Comparative Study of Single-glazed and Double-glazed Windows
 • تبلیغات:
  1. رازهای زندگی شاد ایل قشقایی فاش ش!
  2. مربا توت فرنگی در طبخ همبرگر غوغا کرد
  3. راز موفقیت آن است که از شکست مسیر بسازید!
  4. ساخت ماسک صورت معجزه آسا با مربا توت فرنگی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.