لباس فوتبال بچه گانه پاریسن ژرمن پادشاه سابق عربستان در موزه نگهداری می شود

ما تأثیر رنگ لباس فوتبال بچه گانه پاریسن ژرمن را بر بومی‌سازی بازیکنان فوتبال و نتایج مسابقات فوتبال بررسی کردیم. دو مطالعه انجام شد.

یک مطالعه تجربی که اثرات رنگ لباس‌ فوتبال را بر ارزیابی موقعیت بازیکنان فوتبال متحرک کامپیوتری در یک مجموعه ویدیویی  بررسی می‌کند و یک مطالعه گذشته‌نگر بر عملکرد باشگاه‌های فوتبال حرفه‌ای وابسته به لباس‌ فوتبال آنها.

رنگ ها  این مطالعات با 18 داوطلب انسانی 15-18 ساله (مطالعه 1) و نتایج لیگ از 10 تیم حرفه ای فوتبال اروپایی در طول 17 سال (1995-2013) (مطالعه 2) انجام شد.

ما تعداد ارزیابی‌های صحیح از موقعیت‌های بازیکنان فوتبال مجازی با رنگ‌های مختلف لباس‌ فوتبال را تحلیل کردیم (مطالعه 1) و رابطه بین نتایج مسابقه و رنگ لباس‌ فوتبال را تجزیه و تحلیل کردیم.

لباس

مطالعه 1 نشان داد که موقعیت بازیکنانی که لباس سفید پوشیده بودند در 2/5 درصد از آزمایشات در مقایسه با بازیکنانی که لباس‌ فوتبال سبز پوشیده بودند بهتر ارزیابی شد (007/0 = P).

مطالعه 2 نشان داد که منچسترسیتی در بازی های خارج از خانه گل های کمتری را در لباس‌ فوتبال بسیار قابل مشاهده دریافت کرد (r = 0.62؛ P = 0.024)، در حالی که نیوکاسل یونایتد گل های کمتری دریافت کرد و امتیاز بیشتری کسب کرد در حالی که در لباس هایی با دید کم بازی می کرد (r = 0.63; P = 0.007؛ r = 0.50؛ P = 0.040، به ترتیب).

نتیجه می‌گیریم که رنگ لباس‌های فوتبال بر ارزیابی موقعیت بازیکنان فوتبال در زمین تأثیر می‌گذارد، با تریکوهای سفید بهترین ارزیابی مکان را به همراه دارد.

رنگ لباس‌ فوتبال ممکن است به طور غیرمستقیم بر نتایج مسابقات فوتبال تأثیر بگذارد و توجه بیشتر مدیران تیم ها و دانشمندان فوتبال را به پیراهن های خانه و خارج از خانه جلب کند.

این حال، محققان عمدتاً بر تأثیر رنگ پیراهن در قضاوت در مورد پرخاشگری، شانس برنده شدن و انصاف تمرکز کرده اند. تنها یک مطالعه توسط Olde Rikkert و همکاران.

بر تأثیر رنگ لباس‌ فوتبال بر ارزیابی موقعیت بازیکنان تمرکز کرده است. تجزیه و تحلیل آنها نشان داد که وسیع‌ترین زاویه درک و ارزیابی مکان مربوط به بازیکنانی است که لباس سفید پوشیده‌اند در مقایسه با سایر پیراهن‌های رنگی.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.