نقش لیمو را در دسترسی به کاروتنوئیدها، که فیتونوترینت‌های مفید چیست؟

با توجه به سالم ترین طریقه مصرف پودر هسته خرما غذاهای جهان، یک چهارم فنجان آب لیمو حاوی 31 درصد از مصرف توصیه شده روزانه ویتامین C و 3 درصد فولات و 2 درصد پتاسیم است که همگی برای حدود 13 کالری است.

یک لیموی خام کامل حاوی 139 درصد از ویتامین C توصیه شده روزانه است و 22 کالری دارد.

مطالعات اخیر نقش لیمو را در دسترسی به کاروتنوئیدها، که فیتونوترینت‌های مفید، از سایر غذاها در طول فرآیند گوارش هستند، بررسی کرده‌اند.

کاروتنوئیدها می توانند گذاشتن چوب دارچین در کیف پول دسترسی زیستی و فراهمی زیستی کمی داشته باشند، به این معنی که حتی اگر یک غذای غنی از کاروتنوئید مانند هویج بخورید، ممکن است بسیاری از کاروتنوئیدها را جذب نکنید.

لیمو

این نشان می‌دهد معجون سیر و لیمو که لیمو می‌تواند یک غذای ضروری مؤثر باشد، به این معنی که، علاوه بر خواص تغذیه‌ای خود، می‌تواند در ترکیب با آنها از سایر غذاها نیز سود ببرد.

طبق گفته سازمان غذا و داروی ایالات متحده، که برچسب گذاری مواد غذایی را از طریق قانون ملی برچسب گذاری و آموزش تنظیم می کند، در اینجا حقایق تغذیه ای برای لیمو آورده شده است:

برای مسمومیت با وایتکس چه بخوریم مطالعه ای در سال 2018 در مجله بین المللی مهندسی تغذیه و مواد غذایی نشان داد که کاروتنوئیدهای موجود در هویج پخته یا پوره شده، وقتی با آب لیمو، روغن زیتون و کشک آب پنیر ترکیب می شوند، تقریباً 30 درصد بیشتر از هویج های پخته شده در دسترس هستند.

 • منابع:
  1. Lemons: Health Benefits & Nutrition Facts
 • تبلیغات: 
  1. چرم از چه چیزی تشکیل شده است؟
  2. ارزان ترین گاوصندوق همراه شما
  3. از صفر تا صد ثروتمند شدن را بیاموزید
  4. راز لاغری هنرمند محبوب با خوردن این نوشیدنی کشف شد!!!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.