نوعی دما سنج و تب سنج در بازار که دمای خونه را سرد می کند

هر ماده ای که به نحوی با تغییر دمای خود تغییر می کند، می تواند به عنوان جزء اصلی در دماسنج استفاده شود. دماسنج های گازی در دمای بسیار پایین بهترین عملکرد را دارند.

دماسنج جیوه ای قدیمی مایع زمانی رایج ترین نوع مورد استفاده بودند.

آنها ساده، ارزان، ماندگار و قادر به اندازه‌گیری دامنه دمایی وسیع بودند.

مایع تقریباً همیشه جیوه یا الکل رنگی بود که در یک لوله شیشه ای با گازی مانند نیتروژن یا آرگون که بقیه حجم لوله را تشکیل می داد، مهر و موم شده بود.

در اوایل قرن بیست و یکم، دماسنج‌های جیوه‌ای با دماسنج‌های دیجیتال الکترونیکی جایگزین شدند که دقیق‌تر بودند و حاوی جیوه سمی نبودند.

طرز استفاده از تب سنج جیوه ای زیر بغل بسیار مهم و کاربردی است.

دماسنج های دیجیتال از ترمیستور استفاده می کنند، مقاومتی با مقاومتی که با دما متفاوت است.

برای اندازه گیری دمای بدن، دماسنج های مادون قرمز که نور مادون قرمز را بر روی آشکارساز متمرکز می کند که میزان نور دریافتی را اندازه گیری می کند و سیگنال الکتریکی تولید شده توسط آشکارساز را به دما تبدیل می کند نیز استفاده شد.

دماسنج

دماسنج های مقاومت الکتریکی مشخصاً از پلاتین استفاده می کنند و مانند ترمیستورها بر اساس این اصل کار می کنند که مقاومت الکتریکی با تغییرات دما تغییر می کند. با این حال، آنها می توانند محدوده دمایی بسیار بیشتری را نسبت به ترمیستورها اندازه گیری کنند.

ترموکوپل ها از جمله پرکاربردترین دماسنج های صنعتی هستند.

آنها ازروپوش پزشکی تهران ساخته شده از مواد مختلف تشکیل شده اند که در یک انتها به یکدیگر متصل شده و از طرف دیگر به یک دستگاه اندازه گیری ولتاژ متصل می شوند. اختلاف دما بین دو انتها ولتاژی ایجاد می کند که می تواند اندازه گیری شود و به اندازه دمای انتهای اتصال تبدیل شود.

نوار دو فلزی یکی از بی دردسرترین و بادوام ترین دماسنج ها را تشکیل می دهد.

این به سادگی دو نوار از فلزات مختلف است که به هم چسبیده و در یک انتها نگه داشته شده اند.

هنگامی که گرم می شوند، دو نوار با سرعت های مختلف منبسط می شوند و در نتیجه یک اثر خمشی ایجاد می شود که برای اندازه گیری تغییر دما استفاده می شود.

ترموستات ها قبلا از نوارهای دو فلزی به عنوان الکل سفید در دما استفاده می کردند، اما ترموستات های دیجیتال مدرن از ترمیستور استفاده می کنند.

 • منابع:
  1. thermometer
 • تبلیغات: 
   1. جیوه قرمز گران ترین ماده در فرهنگ پاپ می باشد؟
   2. با این حرکات 20 سال جوان تر شوید.
   3. انبه میوه های شیرین و خامه ای است
   4. استفاده از تیزر در ساخت ماشین

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.