نگهداری رب انار ناژه در بین یخچالهای قطب شمال

اگر آب انار میل کرده اید یا یک مشت دانه انار یاقوتی را در دهان خود ریخته اید، پس با طعم و مزه ترش شیرین این میوه آشنا هستید.

رب انار ناژه شکل شدیداً غلیظ آن است. شیرینی آن بسیار کاراملی تر و خاکی تر است، در حالی که تانگ ترش دلپذیر آن هنوز در جلو و مرکز است.

در حالی که زمانی پیدا کردن یک بطری رب انار در خارج از بازارهای خاورمیانه سخت بود، این ماده اکنون در بسیاری از ادویه فروشی ها و در Whole Foods نیز ظاهر می شود.

همچنین به راحتی در خرده فروشان آنلاین مانند آمازون در دسترس است. کورتاس شاید در دسترس ترین برند وارداتی باشد، اما برندهای داخلی هم اکنون در حال ظهور هستند، مانند شربت فقط انار.

رب

از آنجایی که این ماده به سادگی آب انار جوشانده شده است، می توانید خودتان آن را نیز درست کنید!

اطلاعات متناقض زیادی در مورد بهترین راه برای نگهداری رب انار وجود دارد زیرا بسیاری از بطری ها دستورالعمل ذخیره سازی را ارائه نمی دهند. رب انار باز نشده را می توان در دمای اتاق نگهداری کرد.

پس از باز شدن، برخی می گویند ادامه نگهداری آن در دمای اتاق خوب است، در حالی که برخی دیگر توصیه می کنند آن را در یخچال نگهداری کنید. پس از یک غواصی عمیق در مورد ذخیره سازی بطری شخصی خودم، آن را در یخچال نگهداری کردم، جایی که برای مدت نامحدودی تازه می ماند.

اگر قصد دارید ظرف 6 ماه یا کمتر از بطری استفاده کنید، انبار مناسب است. بدانید که رب انار ممکن است در یخچال غلیظ شود، اما اگر قبل از استفاده آن را به مدت 10 دقیقه یا بیشتر روی پیشخوان بگذارید، به قوام طبیعی خود باز می گردد.

رب انار به طور سنتی به عنوان چاشنی استفاده می شود که به درخشندگی، طعم و طعم شیرینی می بخشد. از آنجایی که طعم آن قوی است، معمولاً نیازی به افزودن چیزهای زیادی به چیزهایی مانند سالاد و خورش ندارید تا از فواید آن بهره مند شوید. بسته به دستور پخت می توان آن را قبل، حین یا بعد از پخت اضافه کرد.

دستور العملی که از رب انار استفاده می شود. تعداد انگشت شماری از غذاهای نمادین خاورمیانه ای وجود دارد که بدون رب انار مانند محمره، فلفل قرمز برشته و گردو، و فسنجان، خورش مرغ ایرانی، وجود ندارد.

رب انار فراتر از کاربرد کلاسیک خود، دنیایی از پتانسیل را در خود جای داده است. می توان آن را به صورت ماریناد برای گوشت و ماهی مخلوط کرد، در سس سالاد استفاده کرد.

روی سبزیجات برشته به عنوان لعاب مالید، به صورت کوکتل یا ماکتل هم زد، یا حتی روی ماست یا بلغور جو دوسر به عنوان جایگزینی کمتر شیرین با عسل یا شربت افرا ریخت. .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.