وجود کاشی آشپزخانه درجه یک در اهرام ثلاثه مصر موجب افشای رازی شد

برای کاشی آشپزخانه درجه یک سرامیکی باید جنبه‌های حیاتی در نظر گرفته شود: دمای پخت بالا، واکنش بین تیتانیا و زیرلایه، چسبندگی فیلم/ذرات TiO2 به زیرلایه، و تغییر در ظاهر سطح کاشی.

عدم کنترل یک یا چند مورد از این جنبه ها ممکن است منجر به محصولاتی شود که به درستی کار نخواهند کرد یا به مرور زمان خواص خود را از دست خواهند داد. به عنوان مثال، داکمن و همکاران.

تخریب مگابایت چهار کاشی سرامیکی موجود در بازار را که توسط تولیدکنندگان به عنوان محصولات فوتوکاتالیستی اعلام شده بودند اندازه گیری کرده اند.

کاشی

با این وجود، راندمان رایانه شخصی آنها بسیار متفاوت بود: بهترین عملکرد با تجزیه 62٪ مگابایت پس از 6 ساعت بود، در حالی که بدترین عملکرد فقط 3٪ پس از مدت زمان مشابه بود (دو مورد دیگر 15٪ و 41٪ تخریب مگابایت بودند).

این تفاوت‌ها نمونه خوبی از موانع تکنولوژیکی هستند که ممکن است در تولید صنعتی کاشی‌های سرامیکی PC ایجاد شوند.

در واقع، پارامترهای فنی و علمی که باید برای کاربرد در مقیاس صنعتی مناسب تحت کنترل نگه داشته شوند، هنوز به طور کامل درک نشده اند.

برخی از این پارامترها با نیاز به تثبیت فوتوکاتالیست روی کاشی‌های سرامیکی با روش‌های رسوب پودری و تف جوشی مناسب مرتبط هستند.

این امر مستلزم اصلاح چرخه تولید، از جمله یک مرحله بازپخت اضافی در دمایی است که سازش دارد: نه خیلی بالا برای جلوگیری از تبدیل آناتاز به روتیل (ART).

اما به اندازه کافی بالا برای دستیابی به چسبندگی خوب ذرات TiO2 روی بستر سرامیکی در واقع، به دست آوردن موادی ضروری است که بتوانند عملکردهای اضافی خود را در طول زمان در شرایط کاری مختلف حفظ کنند.

علاوه بر خواص خود تمیز شوندگی، کاشی‌های سرامیکی که با TiO2 فوتواکتیو پوشانده شده‌اند، می‌توانند خواص دیگری مانند فعالیت ضد باکتریایی، به عنوان مثال، یک اثر باکتریواستاتیک داشته باشند. این مواد را می توان در بیمارستان ها، مدارس، رستوران ها، خانه ها یا هر مکانی که نیاز به توجه ویژه به انسان دارد استفاده کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.