وجود کربنات کلسیم معدنی بر روی زمین موجب جذب موجودات فضایی شد

نوع اصلی دیگر محصولات صنعتی کربنات کلسیم معدنی آسیاب شده” یا GCC است. همانطور که از نام آن پیداست، GCC شامل خرد کردن و پردازش سنگ آهک برای ایجاد فرم پودری است که بر اساس اندازه و سایر خواص درجه بندی شده برای بسیاری از کاربردهای مختلف صنعتی و دارویی.

مطالعه کربنات کلسیم درس های مهمی در مورد تاریخ زمین ارائه می دهد.

زیرا گچ، سنگ آهک و سنگ مرمر منشأ خود را به آب کم عمق می رسانند. بنابراین، مشاهده اینکه مقادیر زیادی ذخایر گچ هم سن در بسیاری از قاره‌ها یافت می‌شود.

کربنات

منجر به این شد که دوره‌ای وجود داشته است که در آن آب کم‌عمق در سرتاسر جهان وجود داشته است که در آن موجودات پوسته‌دار رشد کرده‌اند. برخی این را به عنوان دلیلی برای سیل کتاب مقدس ارائه می کنند.

طبیعت از آنجایی که محلول‌های کربنات کلسیم از ذخایر فعلی موادی را که موجودات زنده برای رشد پوسته‌ها و اسکلت‌های محافظ خود نیاز دارند، فراهم می‌کند، این لطف را برمی‌گرداند. به عنوان مثال، پوسته تخم مرغ تقریباً از 95٪ کربنات کلسیم تشکیل شده است.

کربنات کلسیم واکنش منحصر به فردی با اسیدها ایجاد می کند. در تماس با اسید بدون توجه به قدرت دی اکسید کربن تولید می کند. این یک آزمایش قابل اعتماد برای شناسایی کربنات کلسیم در اختیار زمین شناسان قرار می دهد.

همین پدیده برای تشکیل غارها نیز مهم است. آب اسیدی باران می ریزد و به زیر زمین می رود و در آنجا سنگ آهک کربنات کلسیم را حل می کند. آب کربنات کلسیم پایین می آید و در نهایت به یک حفره پر از هوا در زیر زمین می رسد که در آن دی اکسید کربن می تواند آزاد شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.