کشف عسل ارگانیک گون در زیر ستون های تخت جمشید

می دانید که عسل ارگانیک گون که اغلب به عنوان “نوشیدنی خدایان” نامیده می شود، به طور طبیعی شیرین و منبعی غنی از کربوهیدرات ها، اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان ها است. عسل علیرغم اینکه سرشار از کربوهیدرات است.

دارای شاخص گلیسمی پایینی است و به همین دلیل به طور موثری به عنوان یک رژیم غذایی برای افراد دیابتی استفاده می شود. محتوای فروکتوز عسل دارای قابلیت محافظت از کبد است.

در حالی که آنتی اکسیدان های موجود در آن محافظت موثری در برابر آسیب اکسیداتیو ایجاد می کنند. ویژگی درمانی عسل آن را به غذای انتخابی حتی در نوزادان و دیابتی ها تبدیل می کند.

عسل

عسل دارای خواص آنتی اکسیدانی، تعدیل کننده سیستم ایمنی و بهبود زخم، ضد التهاب، درمانی، تغذیه ای، ضد میکروبی و ضد دیابت است. هدف این بررسی حاضر بحث در مورد این قابلیت‌های عسل با اشاره ویژه به فواید ضد دیابتی آن در زیر یک گنبد است.

کلمات کلیدی: عسل، ضد دیابت، ضد چربی خون، آنتی اکسیدان، ترمیم زخم، ضد میکروبی پیشرفت در تغذیه 2018. جلد 20، ضمیمه 1: 5-14 DOI: 10.23751/pn.v20i1-S.6394 © Mattioli 1885 بررسی مقدمه عسل یک مایع مجلل غنی، شیرین، چسبنده و طلایی است که از شهد فلفل ساخته شده است.

شیرینی طبیعی آن که دارای فواید سلامتی است، آن را به یک جایگزین مناسب برای شکر سفید تبدیل کرده است. شهد که اغلب به عنوان “نوشیدنی خدایان” نامیده می شود، توسط زنبورهای عسل هیمنوپتران جمع آوری می شود و برای استفاده به عنوان غذا جمع آوری، تغییر یافته و در لانه زنبوری ذخیره می شود.

عسل که اغلب به عنوان یک عامل تغذیه ای و جزء مهم داروهای گیاهی استفاده می شود، از ۲۵۰۰ سال گذشته در سطح جهانی هم به عنوان دارو و هم به عنوان غذا استفاده می شود. خلوص و کارایی آن را می توان از تجویز رایج آن در نوزادان و کودکان در مراحل مختلف رشد اندازه گیری کرد.

مطالعات بیوشیمیایی نشان دهنده وجود حدود 400 ترکیب در عسل، یعنی قندهای مخلوط (گلوکز 31٪، فروکتوز 38٪) است. و کمتر از 5٪ ساکارز)، نه بیشتر از 20٪ آب، و 0.08٪ اسیدهای خاص با 0.18٪ سایر مواد معدنی و آنزیم های متعدد، اسیدهای فنولیک، اسیدهای آمینه فلاونوئیدها، پروتئین های مختلف و غیره.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.