کشف فرش ابریشم ریز ماهی در کف اقیانوس اطلس

همچنین لازم به ذکر است که نوع بافت فرش ابریشم ریز ماهی در مقایسه با فرشی که سطح صاف و صافی دارد، لکه زدایی و نظافت آن را بسیار دشوارتر می کند.

از آنجایی که فرش پرزهای بلندی دارد، همچنین لازم است بدانید که تمیز کردن آن سخت تر از فرش ابریشم نیست، قطعا آسان تر نیست.

البته لازم به ذکر است که فرش ابریشم انواع مختلفی دارد و فرش های پشمی جذب آب بسیار بالایی دارند و قطعا شستشوی این نوع فرش ها سخت است.

تفاوت فرش ابریشم و قالیچه در رنگ، به طور کلی رنگ های مورد استفاده در رنگرزی طبیعی از نظر کیفیت رنگ هر سه فرش، فرش و قالی در یک سطح هستند.

فرش

اما امروزه به دلیل مشکل بودن دسترسی به رنگرزی طبیعی و قیمت بالاتر آن در برخی از فرش ابریشم های دستبافت، از رنگ های مصنوعی استفاده می شود که در فرش و قالیچه بسیار کمتر دیده می شود.

بهتر است بدانید رنگ های مورد استفاده در فرش دستباف معمولاً از تنوع بیشتری نسبت به گبه و گلیم برخوردار هستند.

فرش ابریشم معمولاً در مقایسه با گبه تنوع رنگ بیشتری دارند، اما در این میان نباید فراموش کرد که گبه ها و فرش های ماشینی امروزی که از رنگ های مصنوعی استفاده می کنند، تنوع بیشتری نسبت به نمونه های دستباف و سنتی دارند.

تا اینجا تفاوت فرش و موکت و همچنین فرش ابریشم را در موارد مختلف بررسی کردیم، اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که کدام یک برای خرید ما مناسب تر است؟

پاسخ به این سوال به موارد مختلفی بستگی دارد که در زیر به بررسی برخی از مهمترین آنها می پردازیم.

از نظر نرمی باید گفت که فرش ابریشم به دلیل پرزهای بلند از لطافت بیشتری نسبت به فرش و موکت برخوردار است و به همین دلیل استفاده از آن برای اتاق خواب گزینه بسیار مناسب تری است.

قطعا فرش به دلیل سختی بالایی که دارد گزینه مناسبی برای این مکان نیست.

اگر به دنبال خرید فرش آشپزخانه یا راهرو هستید، از آنجایی که این دو مکان دارای رفت و آمد بالایی هستند و احتمال کثیفی فرش زیاد است.

فرش ابریشم به دلیل دوام و کیفیت بالا است و از طرفی دیگر ، به راحتی تمیز و شستشو می شود. برای خرید و استفاده گزینه مناسب تری است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.